Aktuality

Úvodní strana / Tenisová škola / Aktuality / Dobročinný tenis ve Zdicích

Dobročinný tenis ve Zdicích

Info o dobročinné akci RTA, která se konala ve Zdicích...

Dobročinný tenis ve Zdicích

V sobotu 16.9. se na zdických kurtech uskutečnil 1.ročník akce, jejíž význam nebyl pouze sportovní, ale i charitativní.

Rosol Tennis Academy zorganizovala ve spolupráci s organizací Dobrý skutek tenisový turnaj ve čtyřhrách rekreačních hráčů. Turnaje se zúčastnilo 16 hráčů přispěvatelů a celkově bylo vybráno 16 800,-Kč.  

Výtěžek z turnaje byl věnován sedmileté Dorotce Obadalové na její rehabilitační pobyt  Piešťanech.

Součástí sobotního sportovního dne byl i oficiální turnaj Českého tenisového svazu pro věkovou kategorii minitenis, tzn.pro děti ve věkové kategorii 6-7 let. Ten umocnil pozitivní atmosféru v tenisovém areálu. Zúčastnilo se ho více než 25 dětí a byl krásnou podporou pro turnaj dospělých.

RTA ve spolupráci s Tenisovým oddílem Zdice zajistila organizaci turnaje a přípravu areálu. Organizace Dobrý skutek navrhla pomoci Dorotkce a komunikovala účel také svým dárcům. Člověk, který se postaral o synchronizaci a zajistil finální podobu této dobročinné akce  - Tomáš Svoboda - si zaslouží náš dík.

"Pro příští rok předpokládáme opětovné uspořádání této dobročinné akce a to v ještě větším formátu než letos. Rádi bychom do projektu zapojili více i město Zdice, které již letos prostřednictvím starosty p.Sklenáře celou akci sledovalo a pozitivně hodnotilo. Vzhledem ke skutečnosti, že v akademii podporujeme i fakticky trénink dětí s určitým handicapem, máme k tomuto druhu podpory velmi blízko a tak se o tento druh dobročinné činnosti zajímáme.

Děkuji charitativní organizaci i vedení tenisového oddílu za pomoc s organizací dobročinného projektu."

Za Rosol Tennis Academy Jiří Rosol

"Jsme velmi hrdí, že jsme byli přizváni. Podle všeho sport a dobré skutky k sobě pasují. Sportovci říkají, že je pomoc někdy i motivuje k většímu výkonu. To je pak dvojnásobná výhra :-)."    

Tým Dobrý skutek

3.10.2017