Aktuality

Úvodní strana / Tenisová škola / Aktuality / SETKÁNÍ RODIČŮ A DĚTÍ ZAŘAZENÝCH DO TSCM STŘEDOČESKÉHO KRAJE

SETKÁNÍ RODIČŮ A DĚTÍ ZAŘAZENÝCH DO TSCM STŘEDOČESKÉHO KRAJE

SETKÁNÍ RODIČŮ A DĚTÍ ZAŘAZENÝCH DO TSCM STŘEDOČESKÉHO KRAJE

10.11.2019 se uskutečnilo informativní setkání rodičů a dětí zařazených do Tenisového sportovního centra mládeže Středočeského kraje (TSCM)

V neděli 10.11. se ve Sportovní hale města Zdice uskutečnilo setkání rodičů dětí, které jsou zařazeny do Tenisového sportovního centra mládeže Středočeského kraje.

Účel setkání byl informativní. Rodiče byli seznámeni s chodem SCM, jeho programem a tréninkovým konceptem. Nosnou informací byla zmínka o metodě DNS (dynamická neuromuskulární stabilizace, viz.krátce níže...).

Děti, které se setkání zůčastnili, během povídání s rodiči absolvovali s kondičním trenérem Matějem Novým základní lekci DNS a poté pod jeho vedením sehráli florbalové utkání ve velkém sálu sportovní haly. V závěru schůzky byly předány všem dětem trička a kšiltovky s potiskem SCM.

Následná odezva na setkání byla od rodičů pozitivní. Za což jsem velmi rád. Následná akce SCM bude v blízké době (konec listopadu 2019) a to v Dobříši a to pod vedením fyzioterapeuta Mgr.Petra Hány - praktické vedení cvičení dynamické stabilizace...trmín bude zaslán všem rodičům formou sms.

Jiří Rosol

 

DNS koncept je založen na vývojové kineziologii. Jde o logickou úvahu, jakým způsobem lze využít znalosti vývojové kineziologie pro diagnostiku a terapii funkčních poruch pohybového systému. Dynamická neuromuskulární stabilizace pracuje s našimi pohybovými stereotypy, a to jak těmi správnými, tak také těmi nekvalitními, které vznikají v průběhu našeho života už od raného dětství či nesprávným užíváním těla v denních činnostech, pohybu a sportu v pozdějším věku. DNS se snaží tyto špatné stereotypy přeprogramovat v naší centrální nervové soustavě (CNS – mícha a mozek) a přes principy vývojové kineziologie optimalizovat naše pohybové chování.
Zdroj: https://www.fyzioklinika.cz/clanky-o-zdravi/dynamicka-neuromuskularni-stabilizace-dns

13.11.2019
setkání rodičů setkání rodičů scm