Aktuality

Úvodní strana / Tenisová škola / Aktuality / Všichni si dali duatlon a jedna i triatlon aneb Soustředění Zadov 2016

Všichni si dali duatlon a jedna i triatlon aneb Soustředění Zadov 2016

Počasí krásné, jak předurčené k pořádným výkonům!

Ve dnech 28. 9. 2016 až 2. 10. 2016 proběhlo podzimní soustředění RTA. Zúčastnilo se více jak 50 sportovců, ať už z řad minitenistu, babytenistu, žáků, či juniorů. Spolu s nejmenšími si také protáhli tělo rodiče.

 
Každá kategorie si přišla na své, neboť jednotlivé fáze tréninků byly rozděleny dle možností jednotlivých skupin. Z důvodu, že bylo dostatečné množství rodičům, tak měli svěřenci dostatečné zázemí při jednotlivých kondičních částí. Co fungovalo nadmíru dobře, bylo i jednotlivé točení rodičů mezi výkonnostními úrovněmi. Takže každý si mohl vyzkoušet maximální výdej energie s juniory, ale také mohl pomáhat při cvicích těch nejmenších.
 
Vše začalo už ve dopoledne středu, kdy se našel krásný kopec a hurá intervalově běhat. Po plátku na houbách s rýží se vyrazilo na odpolední kolo. Nejhezčí zážitek byl, když jsem šel s nejmenšími běhat a následovala krátká diskuze s malým Míšou Kafkou, který byl zaháknutý za kolem táty (tzv. žabičkou - taky tomu tak někdo ještě říká...?):
Já: "Míšo, vidíš já nemám ani kolo a musím běžet".
Míša: "No jenže já nemusím ani šlapat".
Tak jsem sklopil uši a popoběhl o kousek dál. Věděl jsem, že to tu na Churánově nebude taková zábava. Nabitý program totiž pokračoval ve středu dál. Před dalším jídlem ještě následoval strečink. Poslední částí středečního dne byla přednáška Jirky Rosola a následně představení nové vize Rosol Tenis Academy a představení jeho nového člena Honzy Karšňáka. V rámci toho tak padl dotaz, co je to sportovec. A zde je to, co padlo z úst našich tenistů:
Fyzička, vůle, síla, výživa, zvíře, oblečení, cíl, přemýšlení, soustředění, trpělivost, vytrvalost, znalosti, makání.
Co k tomu dodáváme my:
Fair play, soutěživost, nasazení, konfrontace, adaptace, zátěž, trénink, kamarádství, parta, kolektiv, soupeř, únava, sebezapření, kondice, raketa, míč, utkání, turnaj, závod.
Pak proběhlo představení nových partnerů RTA z.s. tj. SUN ZAPPER, Sergio Tacchini a také Středočeského kraje. S tímto se šlo do hajan odpočívat na následující stejně náročný kondiční den.
 
Ten začal jako obvykle rozcvičkou ve tři čtvrtě na osm.V rámci dne to bylo podobné jako den před tím. Dopoledne jsme tedy byli bez bicyklů a odpoledne naopak jsme opět usedli za řidítka. I když kruhový trénink byl pro nejstarší jen tříkolový, tak 11 stanovišť udělalo své. Zapojili se všichni a zamakali. Odpolední jízda byla primárně v terénu a to i pro ty nejmenší. A dokonce v elitní skupině si Eliška z dnešního dne udělala triatlonový. Naštěstí pád do potoka měl za následek pouze zrychlený přesun do hotelu bez újmy na zdraví. Protahování po dalším dobře stráveném dnu nevydržel jeden z hostu a přestěhoval se o 2 patra výše. Upřímně se nedivíme. Ne že by na chodbách byl nějaký šrumec, ale mezi protahujícíma se nohama a rukama se špatně chodí. A když jeho partnerka si přijela na Šumavu odpočinout ze školky, kde pracuje, od dětí, tak naše pochopení bylo totální.
 
Pátek před dnem D, byl ve znamení turistického výletu. Tzn. že se neběželo nebo nefrčelo na 100%, ale vše bylo volně. Sice volně, ale juniorská kategorie svěřenců musela v kuse běžet cca 75 minut. Ti menší o hodně méně, ale i minitenistka Andrejka si ještě přidala pěší výlet. Odpoledne bylo to samé s kolem, i když nakonec někteří museli i kolo nosit na ramenou, ale kdy se kdo může pochlubit broděním v bažině. Nikdo však ani botu v bahně Jóžinovi nenechal, tak byl na každém vidět úsměv, kort když se navštívila cukrárna. Po té děti šilhaly předchozí dny a konečně se jim to splnilo. Večer pak byl ve znamení sauny a vířivky, které jsme měly pro RTA celé pro sebe.
 
Den D je dnem Churáňovkého duatlonu. Ráno běh do sjezdovky a pak následně odpoledne časovka horským terénem na vrchol nejvyššího místa v okolí - Přilby (1219m n.m.). Krásné závody a výkony. Dokonce někteří byli ve stavu, že viděli na zemi své lahve na kolo (i když druhý den se našla pod postelí dotyčnéholaugh). Mezi závody se ještě nakoupily odměny. Tentokrát pro všechny. Všichni si je zasloužili. Večer na oddych pak byla kromě přednášky Jirky, také přednáška o správné stravě sportovců od prof. MUDr. Libora Vítka, Ph.D. MBA. Výsledky závodů jsou zde: http://www.tennisteam.cz/clanky/aktualni-informace/soustredeni/vysledky-churanovskeho-dvojboje-2016.html
 
Co jsem nezmínil je to, že celé soustředění bylo krásné počasí. Neuvěřitelně vyšlo. Až na neděli. Někteří po náročných dnech a ještě náročnějším duatlonu si je snad i vymodlili. Takže v dešti se kromě protahování hlavně balilo. Jen Miki si vyjela v tom nečasu z Šumavy do Zdic na kole. I přes to, že nikdo to nedoporučoval, tak dojela za 7 hodin. Promrzlá, ale zvládla to (pozn.celkem ujela v dešti trasu 140km!!!). Takže nabírání kondice na podzim tímto soustředěním neskončilo, ale naopak začalo.
 
Ve zde přiložené fotogalerii naleznete jen některé fotky. Všechny jsou jinak na facebooku viz: https://www.facebook.com/tennisteam2015/photos
 
Honza
29.9.2017