RTA TK Hořovice

Úvodní strana / Tenisová škola / Aktuality / RTA TK Hořovice / Start programu systematické výchovy výkonnostních hráčů v Hořovicích

Start programu systematické výchovy výkonnostních hráčů v Hořovicích

RTA vstoupila od jara 2017 do tenisového oddílu Spartak Hořovice. 

Mezi RTA (v zastoupení sportovního ředitele Jiřího Rosola) a vedením tenisového oddílu Spartak Hořovice (v zastoupení Václav Hrach, Petr Drulák, Lukáš Devera, Jiří Doseděl) došlo po jednání k podpisu smlouvy o spuštění Projektu – start programu systematické výchovy výkonnostních hráčů tenisu v oddílu Spartak Hořovice. Start: jaro 2017.

RTA vloží do klubu s dlouholetou tradicí svůj koncept pro výchovu výkonnostních hráčů na národní úrovni, který se po léta osvědčil například v blízkém klubu TK Zdice (opakované účasti na MČR družstev i jednotlivců). Klub proti tomu poskytne RTA zázemí a prostory pro trénování mládeže.

Celý systém výchovy je postaven na několika základních fundamentech:

- trenér s kvalitním trenérským vzděláním (Mgr. Michal Koukol)

- pravidelné vzdělávání trenérů (systém školení RTA)

- koncept systematických každoročních náborů po ročnících

- spolupráce s tělovýchovnou jednotou a městem a jejich podpora výkonnostního sportu a tím snížení nákladů pro rodiče

- vytváření tréninkových skupin a "vtahování" rodičů do celého systému - vytváření nové tenisové komunity kolem dětského sportu

 

 

Celý projekt se odstartuje toto jaro a já pevně věřím, že výsledky na sebe nenechají dlouho čekat. Ostatně v podobném oddílu ve Zdicích po léta výkonnostní tenis funguje na výbornou. 

Vedení oddílu děkuji za vstřícné jednání a na to navazující kroky. 

Jiří Rosol

13.2.2017