RTA TK Nýřany

Úvodní strana / Tenisová škola / Aktuality / RTA TK Nýřany / Babytenisté Nýřan bojovali o 3. místo

Babytenisté Nýřan bojovali o 3. místo

Minulý víkend vyvrcholila pro babytenisty TK Dioss Nýřany krajská soutěž družstev.

Dioss měl na soupisce tyto tenisové naděje: Kaslová Sofie, Navrátil Marek, Karšňáková Růžena, Křivanec Lukáš, Novák Václav, Vanžura Marek, Pavlová Kristýna a Křepčík David. Tento tým vytvořil jednoho z hlavních hráčů ve své skupině. Nejdříve sice prohráli v Roudné 2:4 na zápasy, ale pak vyhráli na sety nad Dýšinou. Dva body udělal Lukáš (ve čtyřhře s Markem) a pak jeden Růženka. Od senzace nebyli daleko ani s favoritem soutěže ze Slavie Plzeň. Tentokrát Růženka uhrála dva body (ve čtyřhře se Sofií), ale další bod už po bojích se neuskutečnil. Hlavně Marek neměl k výhře dalek o, ale nakonec padl 3:6. Pak přišla překvapivě lehká prohra se Škodou Plzeň 0:6. Výsledek však neodpovídal průběhu hry. Růženka např. prohrála až v tiebreaku, kdy se celý zápas přeléval z jedné strany na druhou. I přes své dva matchbally vítězství neslavila.

Babytenis Nýřany

V závěru soutěže šlo o hodně. Jako hosté se naši malí tenisté představili v Horažďovicích. Další vyrovnaný souboj skočil vítězně pro Nýřany. Oba své zápasy vyhráli Růženka i Marek. Sofie i Marek pak přispěli svými skvělými výkony ve čtyřhrách. A tak v posledním kole šlo o hodně. Bronzová medaile buď připadne doma Nýřanům nebo soupeři z Mýta.

Poslední zápasy se na třech kurtech rozehrály. Růženka vyhrává 6:0 a Sofie s Markem prohrávají. Markův tenis je však super a chybělo málo. Do poslední dvouhry jde Lukáš. Stav 0:3 nevypadal nejlépe. Lukáš jej však otočil čtyřmi vyhranými hrami za sebou. Finální fáze zápasu však nevyšla a tak musely Nýřany vyhrát obě čtyřhry. Sofinka s Růženkou vyhrály jednoznačně 6:1 a tak se čekal boj mezi kluky. Bohužel koncovka nevyšla a nakonec boj o medailovou pozici domácí prohráli.

I tak je to po 2 letech mládežnického působení v soutěžích družstev výborný výsledek a máme v Nýřanech na čem stavět. Poděkovat také musíme za podporu kromě rodičům, trenérovi Patrikovi Kováříkovi z Rosol Tennis Academy a kapitánce Vendule Karšňákové, také T. J. Dioss Nýřany, městu Nýřany a partnerovi Babolat.

 

Shrnutí mladšího žactva: http://www.rosoltennisacademy.cz/rta-tk-nyrany/prvnim-rokem-v-mladsim-zactvu

Shrnutí minitenisu: http://www.rosoltennisacademy.cz/rta-tk-nyrany/miniteniste-nyran-maji-po-poslednim-kole

5.6.2018