RTA TK Nýřany

Úvodní strana / Tenisová škola / Aktuality / RTA TK Nýřany / REHABILITAČNÍ WORKSHOP PRO RODIČE A DĚTI TSCM 2019

REHABILITAČNÍ WORKSHOP PRO RODIČE A DĚTI TSCM 2019

Informace o stavu funkčního svalového aparátu a jeho důležitosti ve sportu dětí...

Workshop určený pro rodiče a jejich sportující děti. U sportující populace (dětské zejména) je třeba brát významný ohled nejen na specifika samotného sportovního zaměření, ale také na stav a funkčnost tělesného aparátu. Také na něm závisí jak rychle a efektivně bude probíhat učení se novým pohybovým dovednostem, jaké úrovně technické vybavenosti dítě dosáhne, jaký dopad bude mít daná tréninková aktivita na pohybový aparát. Palčivým problémem je zejména chybné držení těla, nedostatečná funkčnost posturálního aparátu, špatné pohybové stereotypy...a nejen na tuto problematiku bude seminář zaměřen.

Úvodní část bude teoretická a po ní přijde na řadu praktické cvičení rodičů s dětmi. Tak, aby si každý mohl vyzkoušet korekci jednotlivých poloh a pozic a celkově v souvislostech pochopil problematiku spojitosti stavu těla a kvality sportovních výkonů dětí.

Zároveň je seminář připraven jako preventivní aktivita před vznikem případných patologických důsledků nadměrné a nekompenzované pohybové zátěže v dětském věku.

 

Přednášející lektor: Mgr Petr Hána

Termín: 15.2. 2019

Čas: 18:30 - 20:30

místo: Sportovní hala Zdice, malý sál

cena: zdarma pro členy TSCM a trenéry RTA / ostatní 300 Kč

kapacita omezena velikostí sálu: účast pouze pozvaní !!!

s sebou: podložku na cvičení

 

JR.

23.1.2019