RTA TK Nýřany

Úvodní strana / Tenisová škola / Aktuality / RTA TK Nýřany / Třetí místo na krajských přeborech pro TK Nýřany!

Třetí místo na krajských přeborech pro TK Nýřany!

Žákovský tenis v Nýřanech slaví v novém roce 2019 první úspěchy.

První víkend v roce 2019 se pro mladší žáky z tenisového oddílu Dioss Nýřany jako nesl v duchu krajských přeborů Západočeského kraje. Kluci hráli v Plzni a holky odehrály svůj turnaj až v Chebu. Za Nýřany se účastnil Jakub Křivanec a Růžena Karšňáková. A vezeme medaili! Nejdříve Růžka měla těžký los a v případě postupu mezi 16 nejlepších by narazila na první nasazenou Elišku Forejtkovou. V prvním zapase tak měla před sebou zápas s Valerií Soprovou z TK Sokolov. Růženka oba sety vyhrála 6:3 a 6:3 a tento zápas sice vypadá jednoznačně, ale holky na kurtu zůstali 1 hodinu a 45 minut! Mohla tak vyzvat nejlepší hráčku kraje. Získala i přes porážku důležité body do další sezóny. Velkým výsledkem je však v prvním roce mladších žákyň postup do osmifinále. Největším úspěchem však byla čtyřhra chlapců, kdy Kuba s Patrikem Zelenkou z TK Slavie Plzeň. Po výhře 6:2 a 6:3 nad dvojicí Václav Potecký a Havel Jan se dostali do semifinále, kde sice prohráli s pozdějšími vítězi, ale i tak mají TK Nýřany 3. nejlepšího hráče čtyřhry v Západočeském kraji! Jsme rádi, že po 2 letech fungování výkonnostního tenisu za podpory města Nýřany můžeme slavit s dětmi jejich první medaile.

Kuba_3_mistovanoce_turnaj

V rámci zimy se také odehrávají další bitvy na celorepublikových turnajích. Kromě výše zmíněných také jezdí na halové soutěže i Julie Tybitanclová a Amálka Mrázková. Obě primárně sbírají zkušenosti na jarní soutěž družstev, a to se daří. Růženka ještě přidala na turnaji v Poděbradech 3. místo ve čtyřhře, kdy po boji ve třetím setu prohráli boj o příčky nejvyšší. I tak máme zaděláno na další letní sezónu, která bude probíhat na zrekonstruovaných kurtech včetně již naplánovaného tenisového soustředění 15. 7. až 19. 7.2019 (vice viz přiložený leták). Dětem, které mají zájem o tento krásný sport, se mohou hlásit k šéftrenérovi Patrikovi Kováříkovi na tel. 605 019 956 nebo pro více informací lze navštívit webové stránky TK Nýřany viz https://tenisnyrany.webnode.cz/.

soustredeni

Dalším krokem kromě oddílových turnajů nebo společných akcí je také pravidelné sobotní kondiční cvičení pod vedením profesionální fyzioterapeutky, které přispívají k rozvoji a zajištění rovnoměrného zatěžování těla, tak aby děti byly připraveni na jakékoliv sportovní výzvy.

kondicka

27.1.2019