RTA TK Zdice

Úvodní strana / Tenisová škola / Aktuality / RTA TK Zdice / Finále Středočeského kraje družstev minitenis

Finále Středočeského kraje družstev minitenis

V Králově Dvoře proběhlo 10.9.2017 finále Středočeského kraje družstev v minitenisu.

FINÁLE STŘEDOČESKÉHO KRAJE DRUŽSTEV V MINITENISU 2017

Datum: 10.9. 2017

místo: dvorce Sokola Králův Dvůr

pořadatel: Rosol Tennis Academy z.s.

Po odehrání základních skupin ve Středočeském kraji se poslední prázdninový víkend uskutečnila čtvrtfinálová utkání. Dvě družstva RTA (TK Lokomotiva Zdice a Sokol Králův Dvůr) postoupila přes své soupeře (Králův dvůr porazil TK Lety a družstvo TK Zdice zvítězilo nad TK Březnice) do finálové části soutěže, tedy do bojů o postup na Mistrovství republiky v minitenisu, které se hraje na konci října na dvorcích Národního tenisového centra Sparta Praha. Finálových bojů se účastní čtyři nejlepší družstva ze Středočeského kraje: TK Nehvizdy, TK Úvaly a již zmíněná družstva RTA - Zdice a Králův Dvůr.

Los určil do semifinálových utkání tyto dvojice: Zdice-Nehvizdy a Králův Dvůr-Úvaly.

Nehvizdy jako předpokládaný favorit přehráli Zdice a Králův Dvůr zvítězil jednoznačně nad Úvaly. Boje o první místo se tedy účastnila družstva Králova Dvora a Nehvizd. O konečné třetí místo v kraji soupeřila družstva Zdic a Úval. 

Nakonec celkové pořadí dopadlo následovně:

1.místo  TK Nehvizdy (postup na MČR)

2.místo  Sokol Králův dvůr

3.místo  TK Lokomotva Zdice

4.místo  TK Úvaly

Na MČR postupuje družstvo TK Nehvizdy, které si může doplnit soupisku o další hráče ze Středočeského kraje. V tomto případě si kapitán vítězů vybral hráče Michala Hnízdila z TK Lokomotiva Zdice, který ze šesti odehraných utkání pět vyhrál a jedno utkání prohrál ve třech setech.

Celková herní úroveň zúčastněných dětí byla mimořádně vysoká. Utkání byla hraná ve vysokém tempu a o obraty nebyla nouze. Všechny děti předvedly na svůj věk místy až neuvěřitelně herně a takticky vyspělé výkony. Pořadatelství se s bravurou zhostila Rosol Tennis Academy z.s., jmenovitě: Miroslav Šilhavý a Jan Karšňák. Atmosféra po celou dobu utkání byla pro děti velmi příhodná, všichni z řad trenérů a rodičů zachovali velmi profesionální a dětem vstřícný přístup. Za to také velmi děkuji.

Když se ohlédnu za celou soutěží jsem celkově nadšen, že tento rok navázal na několik let předešlých a opět ukázal, že v RTA pracujeme s malými tenisty perspektivně a naplňujeme tak jenoznačně námi propagovaný výkonnostní koncept výchovy hráčů. Jedinou malou šmouhou na tom všem krásném je pouze fakt, že systém soutěže řízený národním tenisovým svazem dovoluje ve Středočeském kraji nastupovat pražským týmům. Tak se například letos na soupisce družstva Nehvizd objevily nejlepší děti z Prahy. Pro mne pak ztrácí smysl rozdělovat soutěž podle krajů, když ve výsledku mohou na soupiskách být jakékoli děti.

Každopádně ale všechna utkání proběhla naprosto v duchu fair play a to je vlastně to nejdůležitější. Pro děti to celé byl skvělý sportovní zážitek, který dozajista přinesl velkou motivaci do dalších tréninků. A kdo ví, třeba se o některém z malých šampionů budeme v budoucnosti dozvídat z významných mezinárodních turnajů....

Za RTA z.s. sportovní ředitel Jiří Rosol 

10.9.2017