RTA TK Zdice

Úvodní strana / Tenisová škola / Aktuality / RTA TK Zdice / Úspěch TK Lokomotiva Zdice na MČR družstev v babytenisu (U8-9)

Úspěch TK Lokomotiva Zdice na MČR družstev v babytenisu (U8-9)

12.-15.9.2019 se uskutečnilo MČR družstev v babytenisu v NTC Prostějov. Smíšené družstvo TK Lokomotiva Zdice (výběr TSCM Středočeského kraje) obsadilo 4. příčku...Jedná se o největší úspěch v soutěži týmů v posledních letech...

Výběr TSCM Středočeského kraje na Mistrovství republiky U 8-9  2019

 

Ve dnech 12.-15.9.2019 se uskutečnilo na dvorcích Národního tenisového centra v Protějově (NTC Prostějov) Mistrovství republiky kategorie U8-9let, Memoriál Zdeňka Kocmana. Přímý postup měli semifinalisté z loňského roku (TK Deza Valašské Meziříčí, TK Sparta Praha, TK Olymp Praha, TK Agrofert Prostějov). Do kvalifikace postoupilo 8 družstev, mezi nimi i tým TK Lokomotiva Zdice složený z výběru SCM Zdice, který se kvalifikoval vítězstvím Středočeského přeboru.

Čtvrteční los nám do prvního kola, stejně jako v roce 2016, přidělil tým ŽLTC Brno. Ve vyrovnaných utkáních jsme zvítězili 4:2. Pro vysvětlenou, hraje se systémem: čtyři dvouhry a dvě čtyřhry, vždy na jeden vítězný set. Tímto utkáním jsme postoupili do čtvrtfinále proti nasazenému družstvu TK Deza Valašské Meziříčí. Jasným sobotním vítězstvím 5:1 slavila naše sestava postup do semifinále, kde náš výběr nastoupil proti nasazenému týmu NTC Sparta Praha. Ten byl jednoznačně nad naše síly. Relativně jasná prohra s nejlepším výběrem v ČR tak zastavila náš postup do finále. Odehraná utkání měla velmi slušnou úroveň, bohužel všichni Sparťanští hráči byli nad naše síly.

V závěrečném nedělním utkání o třetí místo sehrál výběr SCM velmi vyrovnanou partii s ambiciózním Moravským klubem TK Na Dolině reprezentující severní Moravu. Moravská sestava prokázala větší bojovnost a v rozhodujících momentech utkání i více odvahy a touhy po vítězství. Úroveň a kvalita všech zápasů však byla hodna souboje o stupně vítězů. Nakonec se z vítězství radoval soupeř a tým TK Lokomotiva Zdice – výběr TSCM zaujal v konečném pořadí čtvrtou příčku, za třetím TK Na Dolině, druhou TK Sparta Praha a prvními TK Agrofert Prostějov. Za sebou jsme nechali takové kluby, jako 1.ČLTK Praha, TK Olymp Praha, LTK Liberec, TK Deza Valašské Meziříčí, ŽLTC Brno, Prekolor Přerov a další.

Probojováním se do semifinále MČR jsme tak získali přímý postup do čtvrtfinále v příštím roce. Což je pro TSCM velmi zajímavé, neb již nyní máme připravený velmi solidní základ týmu z talentovaných dětí ročníku 2011.

Za TK Lokomotiva Zdice nastoupili:

Dominik Bílek (Sokol Nehvizdy)

Viktorie Havlíková (dříve LTC Slovan Kladno, nyní TK Lokomotiva Zdice)

Adam Klika (TK Lokomotiva Zdice)

Michal Hnízdil (TK Lokomotiva Zdice)

Rozálie Rosolová (TK Lokomotiva Zdice)

…všichni ročník narození 2010.

Všichni členové družstva jsou členy výběrové skupiny Krajského tenisového sportovního centra mládeže, které má ve Zdicích základnu (TSCM Zdice). Výsledek tak potvrzuje kvalitní práci trenérského týmu a správně nastavený koncept výchovy mládeže v SCM a stejně tak důležitost podpory výkonnostního sportu talentovaných dětí Středočeským krajem v systému SCM.

Mgr.Jiří Rosol

Kapitán a trenér týmu, ředitel TSCM Zdice

 

 

22.9.2019
MČR Prostějov 2019 Postup do semifinále MČR babytenisu 2019