Semináře a přednášky

Úvodní strana / Metodické materiály / Semináře a přednášky / reakce na 1.seminář pro tenisové rodiče

reakce na 1.seminář pro tenisové rodiče

první seminář určený zejména pro rodiče mojí tréninkové skupiny je u konce. chtěl bych velmi poděkovat rodičům, kteří obětovali svůj čas a přišli si poslechnout, doufám že zajímavé, prezentování velmi podstatných informací, které v celém kontextu přípravy malých sportovců patří mezi nejdůležitější.

věnoval jsem vytvoření smysluplnné a věcné prezentace přes týden noční práce. v duchu mých ideálů a snahy dát najevo všem rodičům mých svěřenců to nejpodstatnější, a to: ŽE NEJDŮLEŽITĚJŠÍM ČLÁNKEM CELÉHO ŘETĚZCE TENISOVÉ PŘÍPRAVY NADĚJNÝCH A SPORTOVNĚ PERSPEKTIVNÍCH DĚTÍ JE PRÁVĚ RODIČ  A JEHO ZAPÁLENOST A OBĚTOVÁNÍ SE TOMU CELÉMU KOLEM TENISOVÉ PŘÍPRAVY.

....proto přiznávám, že jsem velmi zklamán, že značná část rodičů mé skupiny nedorazila a ani se neobtěžovala mi dát vědět. sám vím dobře jak náročné to celé kolem tenisu je a také proto jsem připravil řadu seminářů, z niž tento byl první a měl vám všem ten celý složitý proces objasnit. ale vím jaká je skutečnost....ona se láska k čemukoli a komukoli prostě nedá trvale vynucovat, je to úplně obyčejný chemický proces a tím je to všechno dáno. kdo tomu celému kolem tenisu prostě a jednoduše nepropadl, nemusí se občas tvářit "jako že má zájem"....je to zbytečné...v konečném zúčtování se to stejně projeví. víte, kdybych každého hráče, se kterým jsem kdy spolupracoval a spolupracuji, nepovažoval za budoucí tenisovou hvězdu a podle toho k věci nepřistupoval, nemohl bych svoji práci vůbec dělat - nemělo by to celé smysl....pracoval bych polovičatě a to by k úspěchu nevedlo.

a protože jsem profesionální trenér ZÁVODNÍCH A VÝKONNOSTNÍCH hráčů, také se podle toho chovám...v kodexu trenéra ITF mimo jiné stojí, že vždy musí jednat čestně a v souladu se svým nejlepším vědomím a k tomu vést i své svěřence...proto také otevřeně píši tento příspěvek....

z celého tohoto textu vyplývá následující: vím o tom, že mám ve své tréninkové skupině děti a rodiče, jenž nesdílí ani v nejmenším, díky svému přesvědčení, můj trenérský postoj a moje snahy pomoci jim otevřít oči a dát tak šanci pochopit celou problematiku, dlouhodobě vycházejí naprázdno. tento seminář nebyl výjimkou. vám jednoznačně doporučuji ukončit se mnou spolupráci a vyhledat trenéra dle svého úsudku a požadavků. já osobně se nebudu v žádném případě bránit, protože díky své dlouholeté zkušenosti VÍM, ŽE BEZ IDEÁLNÍ SPOLUPRÁCE RODIČ-TRENÉR A BEZ JEJICH VZÁJEMNÉHO POROZUMĚNÍ STEJNĚ VÝSLEDEK NEBUDE K NIČEMU.

ač vám mohou má slova připadat jakkoli arogantně, emotivně či "uplakaně", jednoznačně si za nimi stojím a stát budu. vy, co mne znáte dobře, víte, že na tento text mám plné právo.....jestli jsem nebo nejsem dobrý trenér, nemohu posoudit sám (samozřejmě že si věřím, že jsem, jinak bych těžko obstál), ale mohou to ukázat výsledky mých dřívějších a současných svěřenců......jak se zvedla celá plzeňská skupina za dobu mého působení, jak si vede markéta slavíčková, vašek slezák i přes těžké období puberty, jessica malečková, které jsem vytvářel techniku v mladších žákyních, tomáš machač, marek chval a spousta dalších...jestli nevěříte, obtěžujte se a klikněte na CŽ nebo ITF...

vám, kteří jste pochopili moji nevyřčenou prosbu o pomoc při spolupráci formou semináře, ještě jednou opravdu velmi děkuji. vám, kteří se různě ptáte:"co tam na tom povídání bude zajímavého?" mohu jen odpovědět:"bylo toho spousta důležitého a budete se divit, ne všechno jste mohli znát". a vám, kteří jste to celé považovali za můj další hloupý žert, mohu jen říci:"je mi to velmi líto, ale nepochopili jsme se ani v nejmenším".

jirka rosol

 

27.9.2017