Semináře a přednášky

REAKCE NA 2.SEMINÁŘ

Tentokrát byl obsah semináře více věnován hráčům a členům tréninkové skupiny než jejich rodičům. někteří budete asi překvapeni, ale já jsem čekal téměř přesně takovou účast, jaká nakonec byla. kuba koskuba byl velmi viditelně rozladěn (právem) a moc optimismu mu to nedodalo. ale to je pochopitelné - je ještě (bohu dík za to :)  idealista.

co se již zmíněné účasti týká, tentokrát si dovolím i konkretizovat:

rodiče: radek loukota, jirka pašek, polanských, černochovi, paní kalašová, miki slezáková, radek slavíček, jana růžičková

svěřenci: terka polanská, david kalaš, vašek slezák, jindra černoch !!!!!!!!!!!!!!

když si to takhle přečtu, jsem dost zaražený. obě přednášená témata jsou nesmírně důležitá a výkonnostní a vrcholový sport zásadně ovlivňující a projevili o ně zájem 4 hráči a 7 rodičů či rodin. když si jen namátkou spočítám kolik máme s kubou celkem lidí ve skupině, dojdu s určitostí k číslu minimálně kolem 25. z toho 7 svěřenců mělo zastoupení na tak důležitém semináři....to není lichotivé

ale co víc udělat ze strany trenéra? servisuji stránky s informacemi pro hráče. další info předávám na soustředění. semináře jsou další nadstavbou, bohužel bez kolektivního efektu. tak už to většinou chodí. ti, kteří by měli na semináři sedět jako první a hltat každé slovo, nakonec samozřejmě chybí. a opačně, ti, jenž vykazují jasné známky zlepšeného přístupu a zájmu o věc, přítomni jsou....a těm všem děkuji za sebe i za kubu, že obětovali čas a tak ocenili zejména kubovo snahu...mimochodem byl kuba výborný a musím pouze a jedině chválit...naprosto skvělý, konkrétní, smysluplný a srozumitelný výtah z tak obsáhlé publikace jakou "inner game of tennis" je. 

závěrem omluva za čas přednášení, ale není jiné východisko. trénujeme se skupinou do 19 hodin a nelze někomu zrušit jen tak trénink s argumentem, že je to ku prospěchu kolektivu. jiný den také není nijak významně lepší s výjimkou pátku, ale ten teď také padá, neb jsou již o víkendu turnaje.

v této rubrice jsou již uložené oba dnešní příspěvky. další seminář bude navazovat...nezájem nás nezlomil 

jr, kk

27.9.2017